12.11.2020

Bydlíte v Plzeňském kraji? Ušetřete až 155 000 Kč díky dotacím z programu Nová zelená úsporám!

Chcete i vy chytře vyřešit úsporu energie ve vašem bytě nebo rodinném domě? Čtěte více.

Státní dotační program Nová zelená úsporám přispívá firmám i jednotlivcům, přičemž hlavním cílem je snížit podíl ročních emisí CO2 a podpořit využívání obnovitelných a efektivních zdrojů energie. Program je spuštěn od roku 2015 a o příspěvek můžou lidé žádat až do konce příštího roku.

Na co lze dotace z programu Nová zelená úsporám využít?

  • Zateplení obvodových stěn, střechy, stropu a podlah

  • Výměna oken a dveří

  • Výstavba zelené střechy

  • Stavba a koupě rodinného domu s nízkou energetickou náročností

  • Solární termické a fotovoltaické systémy

  • Rekuperace

  • Výstavba a koupě bytových domů a bytů s nízkou energetickou náročností vPraze

Obnovitelné zdroje v akci

V Plzeňském kraji dostanete podporu až 155 000 Kč na fotovoltaické solární systémy. Současně můžete využít podpory na využití tepla z odpadních vod, výměnu neekologického zdroje tepla a podporu na řízené větrání (rekuperaci). Dotační bonus lze kombinovat s kotlíkovou dotací.

Nejste na to sami

Rádi byste dotace využili, ale nevíte jak? Sháníte potřebné informace? Nechte to na odbornících! Postaráme se o pomoc s dotací a vyřídíme za vás vše potřebné. Krom garance úspěšného vyřízení dotace zajistíme také realizaci a instalaci fotovoltaiky na střechu vašeho domu. 

Proč se rozhodnout pro fotovoltaickou elektrárnu na střechu vašeho domu?

Mnozí fotovoltaiku na střechu nechtějí, protože jsou solární panely na střeše jednoduše jako „pěst na oko“. S pořízením však souvisí mnoho benefitů. Stále více rodin svůj názor mění a  přiklání se k ekologičnosti a úspoře, kterou sebou tato alternativa přináší. Největší výhodou je právě finanční úspora, nízké náklady na údržbu, energetická soběstačnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. V současném době navíc neustále dochází k cenovým výkyvům fosilních paliv, ropa kolísavě zlevňuje a vzápětí zdražuje. Cena elektřiny neustále každoročně roste a růst nekončí. V tomto dnešním světě můžete mít s fotovoltaickou elektrárnou jednu jistotu, a to že vás už rostoucí cena elektřiny neovlivní. Nechte si odborníky navrhnout systém, který Vám zaručí maximální poměr vyrobené a spotřebované elektřiny ve Vašem domě z Vaší fotovoltaické elektrárny.